fbpx
Lidhu me ne

Çkemi! Çfarë po kërkoni?

Muzike

Dale, hiti i verës me rekord shikimesh, një bashkëpunim i Butrint Imerit, Ledrit dhe Kida (VIDEO)

Hiti muzikor i më i dëgjuar i verës që lamë pas është padyshim kënga “Dale”; e gëzueshme, e freskët, me ritme që të bëjnë të duash të kërcesh e të festosh pambarim.

Në fakt, pambarim është dëgjuar “Dale” gjatë verës 2021: në plazhe, në klube, në smartfonët e secilit prej nesh; me pak fjalë, kudo ku ka pasur festë e dëshirë për të festuar, për të kaluar momente të gëzueshme, sepse është pikërisht ky emocioni që kjo këngë përcjell: hare, pozitivitet dhe adrenalinë.

Kënga vjen si një bashkëpunim i suksesshëm i këngëtarëve Butrint Imeri, Kida dhe Ledri Vula, më muzikë të Çelik Lipa dhe tekst të Butrint Imerit, Ledri Vula dhe Bardhi. E publikuar më 3 korrik 2021, në rreth 3 muaj kjo këngë ka gati 60 milione shikime vetëm në Youtube, pa marrë parasysh platformat e tjera streaming. Duket se ky hit me ritmet e tij të ngrohta do të na shoqërojë gjatë, edhe pas mbarimit të kësaj vere të nxehtë.

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Keshilla per blerjet tuaja
Keshilla per blerjet tuaja

Shkrime të ngjashme

Aktualitet

Rrjeti i ri i ujësjellësit është një investim i shumëpritur prej banorëve të Libohovës. Rrjeti i vjetër 50 vjeçar ishte i degraduar dhe problematikat...

Aktualitet

Gara zgjedhore e 14 majit rezultoi të ishte një betejë e pabarabartë, në të cilën pushteti politik u përpoq me një sërë mënyrash që...

Aktualitet

Nevojat e qytetarëve për shërbime janë të shumta dhe të përditshme. Bashkia është institucioni që duhet të jetë afër qytetarëve dhe tu shërbejë atyre...

Aktualitet

Nga raporti “Qeverisja Vendore në Shqipëri”, hartuar nga Instituti i Bashkive të Shqipërisë, rezulton se Bashkia Libohovë në vitin 2022 e ka rritur totalin...

Personazh

Në një garë vrapimi të distancave të gjata, të zhvilluar në Spanjë në dhjetor 2012, keniani Abel Mutai ishte vetëm disa metra larg vijës...