fbpx
Lidhu me ne

Çkemi! Çfarë po kërkoni?

Histori

Siç e dini edhe ju, gruaja përveç detyrave shtëpiake ka shumë detyra të tjera më të mëdha në punën e atdheut, se mëma ju...

Personazh

Musine Kokalari, shkrimtarja e parë shqiptare femër, studiuesja dhe aktivistja politike, themeluese e Partisë Socialdemokrate të Shqipërisë në vitin 1943, u lind më 10...

Personazh

Më 2 dhjetor 1944, në fshatin Cerrcë të komunës së Istogut, lindi shkrimtari, intelektuali, akademiku, studiuesi, politikani i shquar dhe presidenti i parë i...

Të fundit

Poezi

Varfëria  Ju, të pasur, kur rrini Rreth zjarrit me gëzime, Qeshni, hani e pini, Xbaviti me dëfrime, Kërceni e këndoni Dhe çeli e gëzoni,...

Letersi

Dëshira e vërtetë e shqiptarëve O ju bij të mëmëdheut, ju o patriotë trima, Luftëtarë të dëgjuar edhe po kaqë të urtë, Të bashkuar...

Më të lexuarat

Keshilla per blerjet tuaja
Më shumë postime
Keshilla per blerjet tuaja