fbpx
Lidhu me ne

Çkemi! Çfarë po kërkoni?

Muzike

Dua Lipa, shqiptarja me famë botërore që “vesh” me krenari prejardhjen e saj

Dua Lipa ishte pak kohë më parë në Shqipëri, sëbashku me familjen e saj. Motivi primar i kësaj vizite disa ditore ishte ndërtimi i një kopshti të ri fëmijësh në Tiranë, dëmtuar nga tërmeti i 28 nëntorit 2019. Një dhuratë që Dua Lipa dhe familja e saj i bëjnë fëmijëve të kryqytetit nëpërmjet fondacionit bamirës Sunny Hill Foundation, i cili drejtohet nga i ati i Dua-s, Dukagjin Lipa.

Dua Lipa në kopertinën e albumit “Future Nostagia”

Këngëtarja me famë botërore, fituese e 2 çmimeve Grammy dhe shumë çmimeve të tjerë ndërkombëtar, nuk i harron rrënjët dhe prejardhjen e saj. Përkundrazi, sëbashku me iniciativat e shumta bamirëse me fondacionin Sunny Hill Foundation, nëpërmjet të cilave u vjen në ndihmë komuniteteve në Shqipëri e Kosovë, Dua Lipa nuk nguron të promovojë Shqipërinë e Kosovën në skenat dhe mediumet botërore.

Dua Lipa në “Sunny Hill Festival”, Prishtinë

Me gotën e rakisë mbi kokë, duke kërcyer nën ritmin e muzikës popullore shqiptare, Dua valvit me krenari origjinën e saj dhe i fton të gjithë anë e mbanë globit të vizitojnë bregdetin e mrekullueshmëm shqiptar, nga i cili thotë se nuk do të dëshironte të largohej më.

 

 

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Keshilla per blerjet tuaja
Keshilla per blerjet tuaja

Shkrime të ngjashme

Aktualitet

Rrjeti i ri i ujësjellësit është një investim i shumëpritur prej banorëve të Libohovës. Rrjeti i vjetër 50 vjeçar ishte i degraduar dhe problematikat...

Aktualitet

Gara zgjedhore e 14 majit rezultoi të ishte një betejë e pabarabartë, në të cilën pushteti politik u përpoq me një sërë mënyrash që...

Aktualitet

Nevojat e qytetarëve për shërbime janë të shumta dhe të përditshme. Bashkia është institucioni që duhet të jetë afër qytetarëve dhe tu shërbejë atyre...

Aktualitet

Nga raporti “Qeverisja Vendore në Shqipëri”, hartuar nga Instituti i Bashkive të Shqipërisë, rezulton se Bashkia Libohovë në vitin 2022 e ka rritur totalin...

Personazh

Në një garë vrapimi të distancave të gjata, të zhvilluar në Spanjë në dhjetor 2012, keniani Abel Mutai ishte vetëm disa metra larg vijës...