fbpx
Lidhu me ne

Çkemi! Çfarë po kërkoni?

All posts tagged "Fan S. Noli"

Poezi

Kirenari Ç’deshe ti, mor, në Kalvar, O qyqar, o Kirenar! Del me poçen për sehir, Ndrit me Kryqin si martir. Rent nëpër kallaballëk, Se...

Poezi

Jepni për nënën Ç’thot’ ajo e ve e gjorë, Mbretëreshë pa kurorë, Faqe-çjerrur, lesh-lëshuar, Shpirt e zëmër përvëluar; Gjysm’ e vdekur: “O Shqiptarë, Nënës...

Letersi

Anës Lumenjve Arratisur, syrgjynosur, rraskapitur dhe katosur, po vajtonj pa funt, pa shpresë, anës Elbë-s, anës Spree-së. Ku e lam’ e ku na mbeti,...

Uji Tepelene Euro2024

Keshilla per blerjet tuaja