fbpx
Lidhu me ne

Çkemi! Çfarë po kërkoni?

Aktualitet

Nën vorbullën e mendimeve, të cilat më çuan të rrëmoja pikërisht tek ai sirtar i vjetër që anash ishte ngrënë prej molave të vogla...

Aktualitet

Gara zgjedhore e 14 majit rezultoi të ishte një betejë e pabarabartë, në të cilën pushteti politik u përpoq me një sërë mënyrash që...

Personazh

Në një garë vrapimi të distancave të gjata, të zhvilluar në Spanjë në dhjetor 2012, keniani Abel Mutai ishte vetëm disa metra larg vijës...

Të fundit

Aktualitet

Rrjeti i ri i ujësjellësit është një investim i shumëpritur prej banorëve të Libohovës. Rrjeti i vjetër 50 vjeçar ishte i degraduar dhe problematikat...

Aktualitet

Ndërsa shumë pak ditë na ndajnë nga data 14 maj, ditë në të cilën do të mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashkisë...

Më të lexuarat

Keshilla per blerjet tuaja

Letërsi

Letersi

Besa-besë Gjithë vendetë gëzojnë, ti, Shqipëri, pse pushon? Gjithë njerëzit këndojnë, ti, shqiptar, pse rënkon? Gjithë duanë lirinë dhe pa të njeriu s’rron; ti,...

Keshilla per blerjet tuaja